10 karstie taustiņi ērtākai strādāšanai uz Windows 7

10 karstie taustiņi ērtākai strādāšanai uz Windows 7

Autors

20/06/2013Interesanti

windows 7 hotkeysStrādājot uz Windows 7 daudzi nezinoši cilvēki izmanto tikai peli, kas padara darbu lēnu un neefektīvu. Šīs darbības mēs veicam katru dienu un pat neiedomājamies, ka tās var neveikt vispār, ja izmanto tā saucamos “karstos taustiņus” jeb hot keys. Sekojošā informācija satur desmit populārākos hot keys, kas varēs Tev palīdzēt saņemt pieeju kādiem sistēmas elementiem daudz ātrāk kā iepriekš, arī darbs ar Windows 7 paliks ērtāks un patīkamāks.

1. Programmu startēšana no uzdevumu joslas – Win+1,2,3,4…
Vairāki lietotāji pievieno savai uzdevumu jostai populārākās un biežāk izmantotās programmas. Savukārt, maz cilvēki zin, ka šīs programmas (no uzdevumu joslas) var startēt ar klaviatūras palīdzību nospiežot Win pogu un programmās kārtas numuru.
taskbar

2. Uzdevumu joslā pārslēgties starp programmām Win+T
Ar karstām pogām Win+T Tu varēsi pārslēgt kursoru starp programmām. Lai izvēlēties vēlamo programmu, pietiks nospiest Space vai Enter.

3. Minimizēt visus logus izņemot aktīvo Win+Home
Ar šo pogu kombināciju ir iespējams minimizēt visus atvērtos logus uz darbvirsmas, atstājot neskartu tikai aktīvo. Tas bieži palīdz darbā, kas ļauj ar vairākiem atvērtiem logiem operēt vienlaicīgi, nevis minimizējot tos pa vienam.

4. Pārslēgšanās starp programmām Alt+Esc
Ar Alt+Esc palīdzību varēsi ļoti ērti pārslegties starp atvērtām lietojumprogrammām. Esošā kombinācija ir Alt+Tab analogs, bet galvenā atšķirība ir tāda, ka pārslēgties var tajā pašā secībā, kādā programmas tika atvērtas. Ja vēlies pārslēgties starp programmām skaisti (ar vizuāliem efektiem), izmanto Win+Tab

5. Sistēmas īpašības Win+Pause/Break
Ja ir nepieciešams ātri atvērt sistēmas īpašības, izmanto šo kombināciju. Nav obligāti minimizēt visus logus, tad atvērt My compyter un tur meklēt nepieciešamo punktu. Vienkārši nospied Win+Pause/Brak un sistēmas specifikācija uzreiz izleks Tavā priekšā.
system

6. Mapes vai faila īpašības Alt+Enter
Ar šīm “karstajām pogām” varēsi atvērt izvēlētās mapes vai faila īpašības, piemēram, uz darba virsmas (Desktop).
datijuris

7. Kontekstuālā mapes vai faila izvēlne Shift+F10
Ja esi portatīvā datora lietotājs, šī pogu kombinācija būs īpaši ērta. Izvēlies mapi vai failu un nospiediet Shift+F10 lai atvērtu kontekstuālo izvēlni (tiek izsaukta ar labo peles pogu), kas ļauj neizmantot peli vai touchpad’u.

8. Uzdevumu pārvaldnieks Ctrl+Shift+Esc
Kad Tev ir nepieciešams ātri aizvērt kādu logu vai lietojumprogrammu, tad Ctrl+Shift+Esc (ērtāk izmantot pogas kreisajā pusē- kreisais Ctrl un kreisais Shift) būs ļoti pat ērts risinājums. Uzspied Ctrl+Shift+Esc lai uzreiz pārietu uz Uzdevumu pārvaldnieku nevis spiest jau zināmo Ctrl+Alt+Del un izvēlēties šo opciju manuāli.

9. Faila vai mapes nosaukuma rediģēšana F2
Izmanto pogu F2, ja vēlies pārsaukt izvēlēto dokumentu, mapi vai kādu citu failu.
f2

10. Pāriešana uz meklēšanas funkciju F3
Uz Desktop nospied F3 un atvērsies meklēšanas funkcija.

Komentāri

komentāri

sitemap