10 jautājumi, kurus jāuzdod darba interviju laikā

10 jautājumi, kurus jāuzdod darba interviju laikā

Autors

06/05/2014Interesanti

intervijaParasts stāsts – esi atnācis uz darba interviju, esi nomocījies veselu pus stundu un Tev jautā: “Vai Jums man būtu kādi jautājumi?” Liekas, ka Tevi cenšas kādā veidā uzķert uz nepareiziem jautājumiem. Tos uzdot vajag, tikai nevajag uzreiz par atvaļinājumu un algu. Darba devējam vajag parādīt, ka esi noskaņots nopietni un šim darbam esi sagatavojies vairāk par pārējiem. Ko jautāt cilvēkam, kas pieņem Tevi darbā?

1. Kā izskatīsies mana tipiska darba diena?

Ja Tev liekas, ka sarunu biedrs nervozē vai neuztver Tevi nopietni, šim vienkāršam jautājumam ledu vajadzētu izkustināt.

2. Kā parādījās šī vakance?

Ja Tu vēlies zināt, cik ilgi šajā organizācijā pastāv interesējošais amats, cik cilvēki bija līdz šim un kāpēc tā atbrīvojās – laipni lūgts. Ja šī vakance ir jauna, interesanti, kāpēc uzņēmumam šīs amats ir kļuvis nepieciešams?

3. Aprakstiet stiprās un vājās cilvēka puses, kas strādāja šajā amatā pirms manis.

Citiem vārdiem, kā Tev būs jāstrādā nākotnē. Ko darīt un ko nedarīt. Ideāla iespēja uzzināt, kas ir noticis ar Tavu pirmssācēju. Vari pasekot līdzi, kā darba devējs atbildi uz šo jautājumu.

4. Ar kādām grūtībām man vajadzēs saskarties?

Vai vēlies uzzināt par nākotnes darba trūkumiem? Interesējies, lai nostādītu sevi kā bezbailīgu personu problēmu priekšā.

5. Kā varētu uzlabot kompānijas komandu?

Tev liekas, ka atbildes ir godīgas? Tas ir svarīgi. Tagad ir iespēja parunāt par savām iemaņām, kas varētu būt īpaši svarīgi.

6. Kādas ir paaugstinājuma perspektīvas?

Šādi Tu demonstrē savas ambīcijas. Jā, Tu esi liels cilvēks!

7. Pēc kādiem kritērijiem tiks novērtēts mans darbs?

Ja vēlies vairāk uzzināt par savas priekšniecības prioritātēm, kas ir svarīgas Tavā nākotnes darbā – pajautā.

8. Kāpēc Jums patīk šeit strādāt?

Gudrs veids uzzināt par kompānijas vērtībām, kultūru – pēc šādām lietām, kā likums, spriež, cik tā ir veiksmīga.

9. Kurš darbinieks uzņēmumā ir visveiksmīgākais un kāpēc?

Divdomīgs jautājums. Skaties, kā Tev atbildēs, kādā tonī. Ja šeit viss ir kārtībā, tad veiksmes stāstu būs daudz.

10. Kā Jūs mani novērtējiet?

Tiešs jautājums. Tas Tev palīdzēs uzzināt, cik labi esi ticis ar interviju un izskaties no malas. Kad jautā par kritiku, tas pasaka par Tavu entuziasmu un vēlmi attīstīties, labos savas kļūdas un tās atzīt.

Neuzdod tādus jautājumus, kur atbildes ir atrodamas uzņēmuma mājas lapā. Tu izskatīties nesagatavots un pat slinks. Labāk iepriekš iepazīties ar mājas lapu un uzdod jautājumus izrietot no tikko uzzinātas informācijas

Komentāri

komentāri

sitemap